Dlaczego powstała fundacja PARO?

W tym wpisie dowiesz się, dlaczego powstała fundacja oraz w jaki sposób możesz nam pomóc.

Decyzja o stworzeniu Fundacji dojrzewała w nas długo i ze zmiennym nastawieniem. Walczyliśmy z kłodami rzucanymi nam pod nogi. Niektórzy próbowali przekonać nas, że to wyzwanie ponad siły, ale my wiedzieliśmy, na co się piszemy. Dzięki współpracy z ośrodkiem TŁOK z Torunia mieliśmy bowiem możliwość zdobywać i poszerzać swoją wiedzę, poznawać nowe i upewniać się w tym, że zamierzone przez nas podjęcie kroków będzie właściwe.

Przez ponad pół roku szukaliśmy argumentów „za i przeciw”, dyskutowaliśmy o tym, czy podjąć się tak dużego wyzwania i w końcu ustaliliśmy, że stawiamy na Was! Dlaczego na Was? Dlatego, że tylko dzięki Wam, naszej lokalnej społeczności, osobom prywatnym, firmom i przedsiębiorcom damy radę zbudować dobro, a każdy z nas na tym skorzysta.

Dlaczego angażujemy się w tworzenie czegoś nowego?

Spełnianie siebie, działanie, zaangażowanie? Wszystkie te zwroty składają się na łacińskie słowo paro. Nasza Fundacja to będzie Wasze dzieło. Wspólnie możemy tworzyć Fundację PARO. My wiemy, jak to zrobić poprawnie, Wy macie chęci, razem tyle wystarczy! Działając wspólnie na pewno uda nam się stworzyć więcej! 

A co tak właściwie budujemy? Chcemy lepszej przyszłości i łatwiejszego startu dla wielu dzieci. Chcemy dać większą nadzieję i wiarę rodzicom, którzy czekają na to, by zaopiekować się dzieckiem. A w końcu dążymy do tego, by rola rodzica zastępczego została doceniona. Mówimy o tym, by zwiększyć Waszą świadomość.

Nasza Fundacja zajmować się będzie tematami prospołecznymi w obrębie propagowania i zwiększania świadomości na temat adopcji, rodzicielstwa zastępczego oraz świadomości prawnej. Ponadto skupimy się na szukaniu nowoczesnych rozwiązań, by wdrażać je jako dobre wzorce i praktyki w systemie pomocy społecznej. Upowszechniać będziemy prawa dziecka, wspomagać rozwój wspólnot społecznych. Planujemy przy współpracy z działającymi wolontariatami powoływać nowe organizacje na rzecz działalności charytatywnej.

Powołanie ośrodka preadopcyjnego

Realizując nasze cele statutowe pragniemy powołać tak szybko, jak to będzie możliweOŚRODEK PREADOPCYJNY.

Marzymy, by stał się miejscem dającym dzieciom lepszy start, a rodzicom wiarę w to, że cały ciężki proces adopcyjny prowadził do tego, by znaleźli się w tym właśnie pięknym miejscu. Chcemy pomóc tak, aby było to widać na twarzach i w sercach tych ludzi. 

Ośrodek stanowić będzie tymczasowe schronienie dla dzieci, które oczekiwać będą na nowy, lepszy początek. Wykwalifikowana kadra będzie sprawować opiekę nad nimi całą dobę. Każdy, kto będzie tego potrzebował, będzie mógł skorzystać ze specjalistycznej poradni, która zostanie w przyszłości utworzona przy ośrodku preadopcyjny. 

Chcemy działać! Zrealizujmy wspólnie ten cel! 

Fundacja Paro

Wesprzyj naszą fundację

Każda Twoja złotówka to pomoc zarówno dla dziecka jak i dla rodziny zastępczej lub adopcyjnej. 

A teraz trochę o Nas: zacznijmy od kobiety, w której głowie powstał pomysł do stworzenia Fundacji.

Justyna Słowińska

Prezes Fundacji mgr pedagogiki Justyna Słowińska-Śliwińska

Od początku związana z kształceniem pedagogicznym na różnym szczeblu edukacji. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Trójmieście oraz na terenie Powiatu Świeckiego.

Kilka lat pełniła funkcję młodszego koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej.

W marcu 2021 roku zrodził się pomysł, aby stworzyć coś co da poczucie wspólnoty lokalnej społeczności, coś na miarę możliwości Świecia, coś, co będzie pomagać, coś na czym się znamy…Po połączeniu wszystkich elementów stworzymy dzieło na lata, które będzie służyć innym, a my będziemy mogli się czuć potrzebni.”  

Łukasz Śliwiński członek zarządu

Wiceprezes Zarządu Inż. Łukasz Śliwiński

Obecnie technolog konstrukcji stalowych.

„Z podziwem obserwowałem zaangażowanie mojej żony w realizowanie planu, jakim było powołanie Fundacji. Nie ukrywam, ze z pewnymi obawami zdecydowałem się dołączyć do załogi. Teraz z pełnym przekonaniem wiem, że dzięki wspólnemu działaniu, możemy stworzyć dużo więcej, niż zakładamy.”

 

Patryk Szymecki fundacja Paro

Specjalista ds. Ekonomii mgr Patryk Szymecki

Przez ostatnie 5 lat związany z bankowością i finansami.

Aktualnie realizuję się zawodowo w branży farmaceutycznej, jako negocjator biznesowy. Prywatnie pasjonat sportu. „Przy współpracy z Fundacją widzę duży potencjał na samorozwój, a zarazem wspieranie innych. Ponadto z takim zespołem możemy wiele stworzyć, co motywuje mnie do działania i szukania nowoczesnych rozwiązań dla rozwoju fundacji”

 

Mateusz Leman specjalista ds. marketingu

Specjalista ds. Marketingu Mateusz Leman

Od kwietnia 2020 roku moja firma Mate-Media pomaga przedsiębiorczym osobom znaleźć się w internecie i dzięki temu zwiększyć swoje przychody. Pomagam im wdrożyć strategie marketingowe, by realnie wpłynąć na ich biznes — zwiększając liczbę stałych klientów. XXI wiek to era internetu, social mediów oraz konsekwentnego trzymania się planu działania. 

W 2021 powołałem do życia Family Sunday League, czyli aktywne niedziele dla rodzin. 

Zauważyłem, że ramy tego projektu oraz cele fundacji mają dużo wspólnego, dlatego część środków zebranych z każdej większej imprezy — będą przeznaczane na rozwój fundacji.

 

Jak widać, każdy z nas ma swoje doświadczenia, zasoby wiedzy i umiejętności z różnych dziedzin, które uzupełniają się i zazębiają i dają możliwość działania w lepszej nowoczesnej odmianie, która pozwala nam się rozwijać. 

 Dołączysz? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem: Twoja kolej! Jak pomóc?

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

30.05.2022r. Klub Rodzica PARO uczcił najważniejsze święto tego roku!Rodzicielstwo Zastępcze oraz Adopcyjne zasługuje na ogromne docenienie i wsparcie. Lokalne firmy oraz osoby prywatne zdecydowały się wesprzeć i na swój sposób uhonorować Bohaterów Klubu! Dzięki...

Zwycięstwo TEAMU Fundacji PARO!

27.05.2022 Fot. śalkcsw.pl Nieopisana walka 5 dorosłych zawodników i 11-letniego rezerwowego z 10-cio osobową drużyną- WYGRANA! Fundacja PARO – BUD-PAP/Roplast Team 75:68 To co działo się przez cały sezon na parkiecie można porównać z emocjami towarzyszącymi na...

KLUB RODZICA PARO

31.03.2022 r. autor: Agnieszka Jarosz Ostatniego dnia marca odbyło się pierwsze spotkanie KLUBU RODZICA PARO! Z pewnością otwarcie można zaliczyć do niesamowicie udanych! Swobodna atmosfera sprzyjała poznawaniu się uczestników. Osoby, które brały udział w spotkaniu to...

Klub Rodzica PARO

WOLONTARIAT

Wolontariat to forma dobrowolnej, świadomej pracy na rzecz innych. Czym kieruje się wolontariusz? chęcią zrobienia pożytecznych rzeczy,potrzebą kontaktu z innymi, chęcią odwdzięczenia się za dobro, które kiedyś go spotkało, chęcią zdobycia nowych doświadczeń,...

Rodzina zastępcza

Kim jest rodzina zastępcza? Nie spotkałeś się z takim środowiskiem? Nie wiesz gdzie pracują, mieszkają, jacy są?Przedstawiamy zatem rodzinę zastępczą: Rodzina zastępcza może mieszkać w bloku naprzeciwko - lub w domu dwie ulice dalej. Rodzina zastępcza ma swoją...

Poradnictwo

Zaproszenie na bezpłatne konsultacje w Fundacji PARO! Serdecznie zapraszamy Dzieci, Młodzież oraz Rodziców na indywidualne bezpłatne konsultacje z pracownikiem socjalnym i pedagogiem Więcej o tematyce konsultacji: Jesteśmy miejscem, w którym znajdziesz:-ogólne...

Rodzina zastępcza a adopcja

Czym jest rodzina zastępcza a czym jest adopcja? W tym wpisie dowiesz się, czym jest rodzina zastępcza a na czym polega adopcja dziecka. Wiele osób nie ma pojęcia o systemie pieczy zastępczej – czyli rodzicielstwie zastępczym, nieświadomie traktując je wymiennie z...

Jak można pomóc fundacji PARO

Chcemy pomagać, jak mamy zacząć działać? Drodzy Przedsiębiorcy, Firmy, Osoby prywatne! Zdajemy sobie sprawę z tego, że efekty naszej ciężkiej pracy nie będą widoczne natychmiast! Ale duże i dobre rzeczy wymagają cierpliwości i dojrzałość. Poczekajcie, a przekonacie...

O nas

Dlaczego powstała fundacja PARO?W tym wpisie dowiesz się, dlaczego powstała fundacja oraz w jaki sposób możesz nam pomóc. Decyzja o stworzeniu Fundacji dojrzewała w nas długo i ze zmiennym nastawieniem. Walczyliśmy z kłodami rzucanymi nam pod nogi. Niektórzy próbowali...

Wesprzyj naszą fundację

Każda Twoja złotówka to pomoc zarówno dla dziecka jak i dla rodziny zastępczej lub adopcyjnej.